Sevgili Dostlarımız

Dengeli ve sağlıklı bir beslenme tarzı bizler için olduğu kadar sevimli dostlarımız için de hayati önem taşımaktadır. Ev şartlarında hazırlanan mamalar ya da ev yemekleri bir kedinin/köpeğin temel besin ihtiyaçlarını karşılayabilecek nitelikte değildir. Yapılan bilimsel çalışmalar ışığında üretilen Josera mamaları, dostlarımızın temel besin ihtiyaçlarının yanında daha uzun, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için ek aminoasitler, vitamin  ve minarelleri de içermektedir. Ayrıca kuru mama ile beslemek siz kedi/köpek ebeveynleri için ekonomik ve pratik bir yöntemdir. Köpek mamalarımız için yalnızca yüksek kaliteli ve doğal malzemeleri kullanıyoruz. Genetiği değiştirilmiş(GDO) içerik maddelerinin kullanılmasından sakınıyoruz ve ürünlerimize hiçbir zaman buğday, soya, suni renkler, tatlar veya koruyucular eklemiyoruz. Ürünlerimizde bulunan et, yalnızca insan tüketimine uygun hayvanlardan elde edilmektedir. Josera ailesi olarak insanlar, hayvanlar ve çevre hakkındaki sorumluluklarımızın farkındayız ve üretim aşamalarının tamamında bu sorumluluk bilinciyle hareket ediyoruz.

Uygun Bir Beslenme İçeriğinde Bulunması Gereken Vitamin ve Katkılar:

A vitamini: Gözleri korur ve daha iyi görmeyi sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirerek enfeksiyon ve hastalıklara karşı vücudu korur. Hücre fonksiyonlarını düzeltir. Diş ve diş eti sağlığını olumlu yönde etkiler. D vitaminini daha etkin kılar. Sağlıklı tüy ve derinin oluşmasında yardımcıdır. Mide, karaciğer ve üriner sistemin korunmasına destek olur.

D vitamini: Kalsiyum ve fosfor metabolizmasında rol oynar. Sağlıklı kemik ve diş gelişimi için hayati öneme sahiptir.

E vitamini: Güçlü bir antioksidandir. Bağışıklık sistemini güçlendirir, tüy ve cilt sağlığında etkilidir.

K vitamini: Kanın pıhtılaşmasını sağlar ve  kemik gelişiminde rol oynar.

Tiamin(B1 vitamini): Sinir, sindirim ve dolaşım sisteminin sağlıklı işleyişi için önemli bir vitamindir. Fiziksel ve zihinsel gelişiminde rol oynar.

Riboflavin(B2 vitamini): Vücuttaki asit oranını düzenler. Karbonhidrat, protein ve yağların enerjiye dönüşmesinde etkin rol oynar. Sinir sistemini düzene sokar. Solunum sisteminin sağlıklı işleyişinde yardımcıdır. Cilt, tüy, tırnak ve göz sağlığı için önemlidir.

Niasin(B3 vitamini): Enerji üretiminde rolü büyüktür. Kalp ve damar sağlığında önemli bir yere sahiptir. Cilt, eklemler, zihinsel gelişim ve sindirim sistemi içinde gerekli bir vitamindir.

Pantotenik asit(B5 vitamini): Hücre yapımında, normal büyümeyi sürdürmede ve merkezi sinir sisteminin geliştirilmesinde yardımcı olur. Adrenalin bezlerinin düzgün işlev göstermesinde çok önemlidir. Yağ ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde temeldir.

Pridoksin(B6 vitamini): Karbonhidrat, protein ve yağların enerjiye dönüşmesinde etkililidir. Bağışıklığı  güçlendirir, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucu etki sağlar. Yeni hücre üretiminde yardımcı rolü vardır.

Biyotin(B7 vitamini): Tırnak, tüy ve cilt sağlığı açısından en önemli vitamindir. Eksikliğinde anemi  ve  yoğun tüy dökülmesi görülebilir.

Folik asit(B9 vitamini): Folik Asit dokuların büyümesi, hücre gelişimi ve sağlıklı bir sinir sistemi için oldukça önemli bir vitamindir. Folik asit yetersizliğinde büyüme, gelişme ve hücre yenilenmesi yavaşlar, kansızlık belirtileri görülür. Özellikle hamilelik döneminde hem anne hem de bebek sağlığı için son derece önemlidir.

B12 vitamini: Bağışıklık sistemini ve sinir sistemini güçlendirir. Öğrenme ve hafıza kapasitelerini geliştirir. Kan hücrelerinin oluşumunda folik asitle birlikte çalışır ve böylelikle kansızlığı önler. İştah arttırıcı etkisi vardır.

Kolin: Enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttırır. Beyin fonksiyonlarının daha düzgün çalışması ve beyin sağlığı için gerekli olan enzimlerin iletilmesinden sorumludur.  Vücudun sinir sisteminin sağlıklı bir yapıda kalmasını sağlayarak, öğrenme güdüsünü güçlendirir ve hafızanın da daha güçlü olmasını sağlar.